Język Angielski dzieci starsze 20-24 kwiecień

Przesyłam propozycje zabaw i ćwiczeń rozwijających przyrodnicze zainteresowania dzieci.

Uprzejmie proszę o zapoznanie dzieci ze słownictwem na stronie: https://quizlet.com/pl/496964771/flash-cards/ oraz wykonanie ćwiczenia Spring matching, czyli rodzic czyta napisy, a dziecko dobiera odpowiednie obrazki (obrazki i napisy w kołach do wycięcia). Proponuję też zagrać rodzinnie w uzupełnianie zdań (completing sentences) i tworzyć zdania typu I have a frog. Who has a caterpillar? Polecam słownik online www.diki.pl  Materiały wiosenne (Spring) pochodzą ze strony English inspirations-creative English lessons. Otrzymałam potwierdzenie, że mogą być opublikowane na stronie przedszkolnej, ale proszę ich nie udostępniać gdzieś indziej.

Jeszcze opracowane przeze mnie ćwiczenie na uważność, umiejętność kojarzenia (Mindfulness exercise). Kiedy rodzic wypowiada słowo grass, dziecko mówi ladybird/ladybug. Kiedy wypowiada słowo leaf dziecko mówi frog. itp.
5 angielski Spring   5 angielski Mindfulness exercise

I na koniec trochę ruchu przy piosence ,,Spring is here” https://www.youtube.com/watch?v=DobrRgD5aOU&fbclid=IwAR0rcd3o4poq-Ftqq-ZCK8WlFbX1mVzkmidLuFSa6kR8t4mRN4b1fedpSug

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnej pracy,
Agnieszka Osiak