Język Angielski

01.04.2021

Dzień dobry! Good morning!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę Państwu oraz dzieciom dużo zdrowia, spokoju i radości. Happy Easter! W tym tygodniu przygotowałam temat świąteczny. Proszę o przyswojenie następujących słówek:

-a chick, a bunny, a lamb, a basket, an Easter cake, eggs, daffodils, catkins. Słówka są dostępne na stronie quizlet: https://quizlet.com/pl/498205359/easter-flash-cards/

Proszę również o naukę piosenki The Way Easter Bunny Hops wraz z pokazywaniem czynności- hops-skacze, wiggles his nose-porusza nosem, flop his ears-trzepocze/kłapie uszami, shake his tail-potrząsa ogonem The Way The Bunny Hops | Easter Bunny Song | Easter Songs for Kids | The Kiboomers – YouTube

Zachęcam także do obejrzenia króciutkiej bajki, wpisując w wyszukiwarkę na youtube: Peppa Pig Full Episodes |Easter Bunny #11 – YouTube

Some words and expressions:

Easter egg hunt-polowanie na jaja wielkanocne

hide the eggs-ukryć jajka

shy-nieśmiały

close the eyes-zamknąć oczy

a patch of carrots-grządka z marchewkami

under ground-pod ziemią

a rocket-rakieta

a magic fairy wand-magiczna różdżka

invisible-niewidzialny

real-prawdziwy

find an egg-znaleźć jajko

chocolate eggs-czekoladowe jajka

W załączniku znajduje się quiz wielkanocny Easter quiz sprawdzający znajomość słownictwa, proszę o wykonanie quizu z dziećmi. (Prawidłowe odpowiedzi: (b-decorations, b-a basket, a-a chick, b-an egg hunt, a-a bunny, c-catkins, c-a church, a- a lamb). Wymowa dostępna na stronie www.diki.pl

Załączam również ćwiczenia manualne do kreślenia i kolorowania ze strony www.worksheetfun.com (tracing and coloring) Colour the same eggs with the same colour. (pokoloruj takie same jajka tym samym kolorem).

Trace the lines and connect dots (prześledź linie i połącz kropki).

02.04.2021

Uprzejmie proszę o powtórzenie poznanych słówek ze strony quizlet: https://quizlet.com/pl/498205359/easter-flash-cards/oraz o utrwalenie piosenki o króliczku wielkanocnym:The Way The Bunny Hops | Easter Bunny Song | Easter Songs for Kids | The Kiboomers – YouTube  Poponuję także grę językową z poznanymi słówkami: Easter | LearnEnglish Kids | British Council Match the word to the picture (dopasuj słowo do obrazka)

W załączniku przesyłam materiały świąteczne tylko do użytku domowego (załącznik wielkanocne inspiracje). Cut out the eggs. Find the matching half of the egg (wytnij jajka, znajdź pasującą połowę jajka). Put the puzzle together/put the whole jigsaw picture together (ułóż puzzle).Wymowa dostępna na stronie www.diki.pl