Motylki plan pracy zdalnej 14 -17 kwiecień

„PRACA ROLNIKA”

14.04 Wtorek

– co kojarzy mi się ze wsią? – rozmowa, rozbudzanie ciekawości dzieci

– do czego służy strach na wróble? – burza mózgów

– „Wiejski pejzaż” – malowanie obrazu na dużej kartce według pomysłów dzieci

15.04 Środa

– opowieść ruchowo – naśladowcza „Od ziarenka do bochenka”

  • Pociąg – jedziemy dziś do gospodarstwa rolnego pociągiem (ciuch, ciuch, ciuch), naśladowanie odgłosów. Przekonamy się jak wygląda życie na wsi…

  • Koniki – jedziemy na konikach do pana rolnika (odgłos kląskania)

  • Praca rolnika – najpierw rolnik sieje zboże (sieje je, sieje je), deszcz pada na pole (kap, kap), potem zboże rośnie i dojrzewa, a wietrzyk śpiewa (szszszsz). Słońce grzeje całe lato (uf,uf), nastała pora zbiorów, już na pole wjeżdża kombajn (wrrrrrrr, wrrrrr), kombajn przesypuje ziarno na przyczepy (szszszszszsz), rolnik wiezie ziarno ciągnikiem do młynarza (wrrr,wrrr,wrrr)

  • Młyn – młynarz zmiele ziarna (szerokie otwieranie ust i poruszanie szczęką), z ziaren powstaje mąka. Aaaaaaaa psik! Wpadła do noska! Mąka jest gotowa, do piekarni jedziemy samochodem (brum,brum). Nocą kiedy dzieci śpią (chrapanie), piekarz piecze z mąki chleb i bułki (naśladowanie ruchów wyrabiania ciasta)

  • Piekarnia – z samego rano samochody (brum, brum) z piekarni ruszają do sklepów, by dostarczyć pieczywo. Uwaga jeszcze gorące (parzy – dmuchanie), ale jak pięknie pachnie (wąchanie – głęboki wdech i wydech)

  • Pociąg – wracamy pociągiem (ciuch, ciuch) do domu

– ćwiczenia grafomotoryczne (wysłane na grupę)

16.04 Czwartek

– wysłuchanie opowiadania https://www.youtube.com/watch?v=99wOP1R-9r8

– ćwiczenia ruchowe do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=m2WsGrvCx_w

– ćwiczenia grafomotoryczne (wysłane na grupę)

17.04 Piątek

– Jak powstaje chleb? https://www.youtube.com/watch?v=kWq3VMWJ9MA

– zabawa muzyczno – ruchowa do piosenki https://www.youtube.com/watch?v=0Iw20CK9Wz4

– „Maszyny przyszłości” – wykonanie pracy plastycznej, rysowanie maszyny przyszłości, które ułatwią pracę rolnikowi na polu według pomysłów dzieci

Anna Nowak