6 -10 kwiecień zajęcia dla dzieci autystycznych

Na kolejny tydzień z serii zajęć zdalnych: proponuję dzieciakom i Wam Państwo,

ćwiczenia z utrzymywania równowagi.

Dziecko uczy się utrzymywania równowagi. Równowaga jest ważną umiejętnością, dzięki niej możemy koordynować nasze ruchy i czuć się pewnie w świecie. Każdy maluch w dzieciństwie musi wytestować zmysł równowagi, dobrym sposobem na to jest huśtanie, podskakiwanie, bycie noszonym na rękach.

A oto propozycje takich ćwiczeń:

  • Pchanie np.: krzesełka. Wyszukujemy dla dziecka lekkie krzesełko lub wózek, który może pchać po mieszkaniu, ucząc się samodzielnego utrzymywania równowagi.
  • Kołysanie w kocu i bujanie np. przy ulubionej melodii, piosence. Bujamy dziecko w kocu lub na huśtawce, możemy wówczas śpiewać piosenki (pamiętamy o tym, żeby utrzymać kontakt wzrokowy). Tempo bujania dostosowujemy do reakcji dziecka.
  • Odbijanie się na materacu/ trampolinie- jeśli takową posiadamy, a jeśli nie to możemy wykorzystać tutaj po prostu łóżko. Sadzamy dziecko na materacu i naciskamy tak, żeby wywołać sprężynowanie. Dostosowujemy podskoki do preferencji dziecka. Wspólnie cieszymy się z podskakiwania.

Podskakiwanie na kolanach. Chwytamy dziecko pod pachami i mówiąc np. hop, hop, skaczemy jak piłeczka, podrzucamy lekko symulując podskakiwanie, na koniec unosimy do góry i przytulamy do siebie.

Mam także propozycję zajęć ruchowych dla dzieci. Polecam link:https://wordwall.net/pl/resource/1050269/wychowanie-fizyczne

Myślę, że tego typu ćwiczenia spodobają się naszym dzieciom, bowiem są one zaprezentowane w ciekawy sposób, troszkę inny niż zwykle.

Życzę udanej zabawy, pozdrawiam Wszystkich Pani Dagmara.