Pracownicy naszego Przedszkola włączyli się w akcję Szlachetna Paczka
Zachęcamy wszystkich Rodziców do pomocy w przygotowaniu paczki.
Dary rzeczowe lub materialne wsparcie do puszki przyjmujemy
do 5 grudnia 2018 r. tj. środa.

Opis rodziny

Pani Ania (24 l.) niedawno została matką małego Jasia(2,5 m). Życie od początku nie rozpieszczało tej dzielnej kobiety. Z powodu szeregu zaniedbań ze strony rodziców w wieku 9 lat trafiła wraz z starszą siostrą do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Po trzech latach przebywania w niej pozornie do dziewczynki uśmiechnęło się szczęście – jej wujostwo postanowiło wziąć ją do siebie jako rodzina zastępcza. Niestety, zamiast zapewnić nastolatce dom pełen miłości, wykorzystywali ją do różnych prac domowych nie okazując jej przy tym większego szacunku.

Rozgoryczona tą sytuacją Pani Ania tydzień po osiągnięciu pełnoletniości znalazła bezpieczny kąt u starszej kobiety, która za pomoc w codziennych czynnościach, dała jej wikt i opierunek. Szczęście Pani Ani nie trwało długo, ponieważ staruszka wkrótce zmarła.

Mimo bezsensownej sytuacji Pani Ani udało się ukończyć technikum i jako byłej wychowance placówki opiekuńczej otrzymać samodzielne mieszkanie z zasobów miejskich.

Dzięki znakomitym wynikom w nauce podjęła też darmowe studia w jednej z prywatnych uczelni. Pracowała też w hotelu, dzięki czemu mogła dorobić do skromnego stypendium. Z czasem poznała starszego o trzy lata chłopaka, z którym zaszła w ciążę. Niestety, przed urodzeniem dziecka mężczyzna odszedł do innej kobiety pozostawiając przyszłą mamę samą sobie. Do dzisiaj właściwie nie interesuje się Jasiem, nie łoży też na dziecko.

Kobieta musiała sama poradzić sobie ze skompletowaniem wyprawki dla maluszka, co znacznie nadszarpnęło jej skromny budżet. Dzisiaj, po odliczeniu bieżących rachunków związanych z utrzymaniem mieszkania, dochód na jednego członka rodziny wynosi 412,50 zł. To niewiele, biorąc pod uwagę ilość pieluszek jednorazowych i środków czystości zużywanych przez niemowlę.

Mimo trudów samotnego macierzyństwa Pani Ania bardzo dobrze sobie radzi. W domu jest czyściutko. Wzruszająca jest więź łącząca młodą matkę z synkiem. Pani Ania często zagaduje do maleństwa, nazywając go zdrobniale „koteczkiem”. Kobieta nie chce też być ciągle na utrzymaniu z zasiłków – za kilka miesięcy planuje oddać Jasia do żłobka, a sama chce podjąć pracę zarobkową, choćby po to, aby poprawić swoją sytuację materialną i zapewnić synkowi lepsze dzieciństwo niż miała ona sama. Sam Jaś jest rozkosznym, uroczym niemowlakiem. Nie sprawia większych problemów, jest bardzo spokojny.

Wśród najważniejszych potrzeb Pani Ania wymienia pieluszki jednorazowe, ponieważ Jasio, jak każdy niemowlak, zużywa ich bardzo dużo i wiadomo, że ich nie będzie nigdy za mało. Na drugim miejscu stawia mleko modyfikowane NAN 1, bo chociaż na razie karmi Jasia piersią, to jednak bywają dni, kiedy jej własne mleko mu nie wystarcza i musi dokarmiać go sztuczną mieszanką. Jako trzecią potrzebę młoda matka podaje ubranka dla dziecka, ponieważ synek szybko rośnie i nie nadąża z kupnem coraz to nowych.

Potrzeby rodziny

pieluchy dla Jasia

mleko modyfikowane NAN 1

ubranka dla Jasia

– Żywność trwała:

Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,

Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem, Warzywa w puszkach

Produkty dla niemowląt: Mleko modyfikowane NAN 1(do 6 miesiąca życia)

Inne produkty żywnościowe

– Środki czystości

Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,

Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,

Szczoteczka do zębów

Artykuły dziecięce: 2-3 paczki pieluch DADA 3(ciężar dziecka powyżej 6 kg),

chusteczki nawilżające, krem „BEPANTHEN” na odparzenia

Inne środki czystości

– Odzież

Jan – odzież powyżej rozmiaru 68 spodnie

Skarpetki, sweterek itp

– Wyposażenie mieszkania

Pościel (poszwy, prześcieradła), Poduszka

– Specjalne upominki

Półka lub regał średniej wielkości, maskotki, perfumy dla mamy.

Potrzeby, które nie są rzeczami

Pomalowanie łazienki u sąsiadki z dołu (zostało zalane podczas remontu mieszkania).