REWALIDACJA 15-19 czerwiec z p. Dagmarą

Tym razem przygotowałam dla Państwa pociech i dla Was, ćwiczenia, które mają duży wpływ na układ przedsionkowy. Słówko wyjaśnienia co to właściwie jest. Układ przedsionkowy  zwany jest również zmysłem równowagi jest odpowiedzialny za nasze relacje z grawitacją i silnie związany z wszelkimi układami sensorycznymi w naszym organizmie. Ma również swój udział w koordynacji i odczuciach ruchów całego ciała, właściwej postury ciała.

Poniżej przedstawiam kilka propozycji ćwiczeń do wykonywania razem lub osobno:

Skakanie na piłce Podaruj dziecku dużą nadmuchiwaną piłkę, na której malec będzie mógł usiąść i skakać. Bawcie się tak na trawie lub dywanie. Dzieci uwielbiają tego typu zabawy

Turlanie Turlajcie się z trawiastej górki lub w domu na dywanie.

Huśtawki Bujajcie się na różnego rodzaju huśtawkach – podwieszanych, poziomych, wiszących oponach, linach, obręczach itp.

Bujanie na kocyku Niech dziecko położy się na dużym kocu, a dwie osoby dorosłe chwycą za jego przeciwległe krawędzie, lekko uniosą i zaczną bujać na boki.

Ślizganie Zachęć dziecko do zabawy na zjeżdżalniach na podwórku lub basenie.

Tor przeszkód Stwórz w domu tor przeszkód zachęcający dziecko do pełzania, wspinania się, skakania, balansowania itp.

Pojazdy  Zachęcaj dziecko do jazdy na rowerze, rowerku trójkołowym, hulajnodze itp.

Bieganie Graj z dzieckiem w berka, piłkę nożną, koszykówkę, ścigaj się itp.

Skakanie Zachęcaj dziecko na przykład do zeskakiwania z pierwszego stopnia schodów, podskakiwania w miejscu, zabawy skakanką, zabawy na trampolinie, robienia pajacyków, gry w klasy, skakania na kupkę liści itp.

Obracanie Zachęcaj dziecko do zabawy na karuzeli lub obracania się wokół własnej osi – uważnie nadzoruj te zabawy.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy. Pani DAGMARA