Logopedia z Panią Dagmarą 1-5 czerwiec

WITAM SERDECZNIE – na kolejny tydzień nauki zdalnej z ćwiczeń logopedycznych wybrałam ćwiczenia słuchowe – usprawniają słuch fonematyczny, niezbędny w nauce czytania i pisania.

Do zabawy polecam wykorzystanie linku:

http://xn--odgosy-5db.pl/

Tam znajdziecie Państwo propozycję różnych odgłosów: natury, zwierząt, ludzi, maszyn itd. można sobie wybrać daną pozycję, która Was lub Wasze dzieci zainteresuje i spróbować odtworzyć ją Waszym pociechą. Niech spróbują odgadnąć i nazwać poszczególne odgłosy (do kogo należą itp.).

Ciekawe czy im to się uda za pierwszym razem.

Na ten tydzień przygotowałam jeszcze dla dzieci jedną zabawę, którą bardzo lubią, gra nazywa się : „Kółko i krzyżyk”. Poniżej wyjaśniam zasady gry:

Do rozegrania partii gry w kółko i krzyżyk wystarczą plansze z wydrukowanymi obrazkami oraz 10 plastikowych nakrętek z narysowanymi symbolami o i x – po 5 każdego rodzaju.

Tradycyjne zasady gry są wzbogacone o ćwiczenie logopedyczne: za każdym razem, gdy oznaczamy wybrane pole symbolem o lub x nazywamy jednocześnie znajdujący się na nim obrazek. Wygrywa ta osoba, która pierwsza będzie miała swoje 3 symbole w linii poziomej, pionowej lub po ukosie.

PONIŻEJ PODAJĘ LINK DO LOGOPEDYCZNEJ GRY W KÓŁKO I KRZYŻYK:

https://domologo.pl/wp-content/uploads/2018/11/k%C3%B3%C5%82ko-i-krzy%C5%BCyk-dr.pdf

Życzę udanej zabawy.

Pozdrawiam wszystkich cieplutko i do usłyszenia- p. Dagmara.