Biedronki plan pracy zdalnej 20-24 kwiecień

Krąg tematyczny: Stop! Zabraniam! Zakazuję! Śmieci w worki się pakuje! (20-24  kwietnia 2020) materiały uwzględniające cyber higienę dostępne na fb, padlecie grupy zamkniętej Dębowe Biedronki oraz poprzez maila Biedronki4latki.przedszkole20dg@onet.pl.

 Małe sprzątanie wielkiego świata „Porządek czy bałagan?” – przyjrzenie się własnemu pokojowi pod kątem potrzeby sprzątania; porządkowanie książek na półkach, gier i układanek. „Wielkie sprzątanie małego świata” – zabawa dydaktyczna, przyporządkowywanie elementów do zbiorów. „Czysty świat” – nauka słów i melodii piosenki, zabawa ruchowa przy piosence.

 Papierkowa koszykówka• „Papierowe kule” – gniecenie gazet w kulki, rozwijanie i ponowne gniecenie, zabawa ruchowa z elementami rzutu i celowania.  „Tajemnicza paczka” – wnioskowanie o kształcie na podstawie dotyku, nagranie wiadomości głosowej do nauczyciela. „Kosz na śmieci” – wysłuchanie wiersza W. Broniewskiego, zachęcanie do korzystania z koszy na śmieci.

Psia niespodzianka „Omiń niespodziankę” – zabawa równoważna. „Obietnica” – wysłuchanie wiersza I.Salach; rozmowa o niebezpieczeństwach zagrażających środowisku ze strony człowieka, oglądanie fotografii miejsc zniszczonych ekologicznie, w wyniku pożarów itp. „Psia niespodzianka” – rozmowa z dziećmi na temat obowiązków właścicieli psów, zwrócenie uwagi na konieczność sprzątania po czworonogach oraz malowanie „Mój pupil”.

 Czyste i pachnące „Dziwne dźwięki” – zabawa słuchowa. „Śmieciozaur” – wykonanie śmieciowego stwora ze strzępów gazet, dorysowywanie, domalowywanie, doklejanie detali postaci. „Krasnoludek w buzi” – zabawa logopedyczna; ćwiczenia aparatu artykulacyjnego.

 Butelki osobno, puszki osobno „Brudna rzeczka” – porównywanie obrazków przedstawiających to samo miejsce zanieczyszczone i czyste. „Czysta rzeczka” – ćwiczenia grafomotoryczne, kreślenie na ograniczonej powierzchni linii falistych. „Przynieś butelkę” – zabawa bieżna z plastikowymi butelkami