Biedronki plan pracy zdalnej 6 -10.04

Krąg tematyczny: Wiosna zaraz tu przybędzie, kolorowo będzie wszędzie! nagrania video i głosowe dostępne dla członków grupy prywatnej facebook Dębowe Biedronki

1. Kwietniowe kaprysy: „Dlaczego topnieje?” – przeprowadzanie prostych doświadczeń z lodem. „Wiosna, lato, jesień, zima” – przypomnienie i utrwalenie nazw czterech pór roku. Zabawa z piosenką do nauki „O kochaniu misia” muzyka i słowa R.Szczypior.

2. Kolory wiosny: „Kałuża” – ćwiczenia grafomotoryczne, „Chlap – plusk – kap” – ćwiczenia ortofoniczne, ćwiczenie narządów mowy na wyrazach dźwiękonaśladowczych. „Taniec kolorów” – zabawa badawcza wprowadzająca w tematykę mieszania barw.

3. Kwietniowe słońce: „Miś i pszczoły” – doskonalenie percepcji wzrokowej i umiejętności liczenia, tworzenie zbiorów równolicznych. „Raz słońce, raz ulewa” – zabawa ruchowa ze skakaniem. „Motyle w oknach” – malowanie na szkle.

4. Pączki nie do jedzenia: „Wiosenna paleta” – rozpoznawanie i nazywanie kolorów charakterystycznych dla wiosny. „Widzące paluszki” – doskonalenie percepcji zmysłowej. „Hodowla fasoli”- obserwacja zmian, nazywanie widocznych elementów rośliny.

5. Triumfalny powrót zieleni: „Kanapki dla rodziców”- polisensoryczne poznawanie i nazywanie warzyw. „Wiosenne kwiaty” – oglądanie zdjęć i albumów przyrodniczych, poznanie i nazywanie: tulipany, żonkile, stokrotki, forsycja. „Kwietniowe rytmy” – zabawa dydaktyczna doskonaląca umiejętność tworzenia rytmów trójelementowych.

mgr Joanna Lewandowska-Stukan