Dzieciaki Sadzeniaki

Dzieci z grupy „Puchatki” w dniu 25 września wybrały się na wycieczkę do pobliskiego sklepu Leroy Merlin gdzie uczestniczyły w akcji „Dzieciaki sadzeniaki”. Podczas wycieczki oglądaliśmy film edukacyjny o zielonych płucach naszej planety czyli o roślinach rosnących na całej ziemi. Po obejrzeniu filmu zwiedziliśmy ogród, gdzie poznaliśmy wiele pięknych gatunków roślin. W końcu rozpoczęła się najciekawsza część wycieczki: sadzenie roślin. Każdy Puchatek otrzymał swoją roślinkę oraz doniczkę i rozpoczęło się wspólne sadzenie roślin. Dzięki temu nauczyliśmy się jak we właściwy sposób przesadzać rośliny oraz jakie warunki trzeba im zapewnić, aby wspaniale rosły. Po ciężkiej pracy otrzymaliśmy słodki poczęstunek, aby zregenerować swoje siły. Z wycieczki, do przedszkola wróciliśmy z własnymi roślinkami oraz dyplomami Dzieciaków Sadzeniaków. Wycieczka bardzo nam się podobała i bardzo dziękujemy Leroy Merlin za możliwość uczestniczenia w akcji.